wtorek, 30 września 2014

Kampania Wenusjański Tygiel.

HeykaParę dni (tygodni?) temu wspominałem coś o kampanii do Warzona. Może najwyższy czas aby pociągnąć ten temat. Pomimo bardzo znikomego zainteresowania i odzewu z Waszej strony. ;-) Więc jakie są moje przemyślenia i jak ja to widzę? Jako, że przewidzenie w naszej sytuacji (praca/dom) kto z kim, kiedy i na ile zagra jest nierealne! Kampania w formie drzewka nie bardzo wchodzi w grę. Na kampanie "terytorialną" też nie widzę żadnych widoków. Zostaje za to kampania fabularna. Co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą? Otóż właśnie nic się nie kryje :-) Zostaje zarysowane jedynie tło fabularne, a na podstawie rozgrywek ciągnie się fabułę dalej w odpowiednią stronę. Czyli gramy. Wyniki wraz z krótkim opisem dajemy Kusemu. A on stara się w ramach czasu wolnego dopasować do ogólnej fabuły i pociągnąć historię do przodu! A jak dojdziemy do wniosku, że rozumiemy już rozgrywkę, i że w ramach urozmaicenia chcemy czegoś więcej, to poproszę o sygnał, i wprowadzimy jakieś zasady specjalne. Jakie zasady zapytacie? A choćby takie coś:
Warlord Characters - ustalamy jakąś pulę punktów. (np. 200) Za tą pulę każdy gracz tworzy sobie warlorda z dodatku Heroes of the Solar System. I do każdej rozpiski dostaje tego warlorda gratis! Po bitwie, w której taki warlord ginie rzucamy kostką i porównujemy z tabelką: 
np. Taką: 1-10 Full Recovery
                11-15 Minor Wound (-1RS -1CC)
                16-19 Major Wound (-2CC -2RS -2 CON -2LD)  
                   20   Dead
I aplikujemy warlordowi odpowiednie modyfikatory w następnej bitwie...
Oczywiście to tylko przykład i propozycja, o której możemy podyskutować. Jeżeli macie jakieś pomysły na zasady kampanijne to bardzo proszę wyrzywać się w komentarzach! A teraz rys fabularny otwarcia:WENUSJAŃSKI TYGIEL

Meteoryt spada w dżungli nieopodal placówki badawczo szpiegowskiej Cybertroniku.
Dowództwo wysyła wyprawę badawczą w głąb dżungli – kontakt z wyprawą zostaje utracony. Zostaje wysłana Grupa poszukiwawcza, która na miejscu odkrywa zmasakrowane ciała badaczy i zniszczony sprzęt.
Na miejscu znajdują się żołnierze bractwa w towarzystwie Inkwizytora. Niespodziewanie i nieoczekiwanie wywiązuje się walka. Po wygranej potyczce dr Diana wraz z danymi zostaje ewakuowana. A teren zabezpiecza grupa Cybertroniku pod dowództwem Evasaurusa. Nagle poległe w walce zwłoki żołnierzy oraz zabitych naukowców ożywają, a z ciemności dżungli wychodzą potwory legionu Ciemności! Kontakt z miejscem upadku meteorytu zostaje ponownie stracony. Jednak tuż przed utratą kontaktu zostaje wysłana na ogólnym nieszyfrowanym paśmie tajemnicza transmisja danych z ekwipunku badawczego Cybertroniku.  Przechwytują ją odbiorniki wszystkich korporacji.
Z przechwyconych danych zebranych z ciał wynika, że w meteorycie naukowcy odkryli jakiś nieznany minerał. Minerał nieznanego pochodzenia – jednak to niezwykłe właściwości tego minerału najbardziej interesują wszystkich zainteresowanych. Witamy w Wenusjańskim Tyglu!

Pozdrawiam.


3 komentarze:

 1. JESTEM ZA OBIEMA RECAMI I NOGAMI , POMYSŁ Z DODATKOWYMI ZASADAMI SUPER. MYSLE ZE TA ZASADE Z WARLORDEM MOZNA WPROWADZIC OD RAZU. ALE TO PEWNIE UGADAMY DZIŚ NA BITWIE. WYDAJE MI SIĘ ŻE NIE MA SENSU WPROWADZAC DRZEWKA ROZWOJU JEDNOSTEK I WARLORDA TAK NA ZAŚ.

  JUBY

  OdpowiedzUsuń
 2. jako ze w piatek wrocilem a w cudownym kraju srodka blog jest zablokowany pisze dzis dopiero. Dzis troche sie mishima rozrosla jak tylko reklamacje mi rozpatrza (dostalem jedno pudelko bez kart) to jestem chetny na bitwe. Oczywiscie jak ktos zaprosi do siebie bo ja stolu nie mam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak coś to się śmiało u mnie w piwniczce można umawiać. Jak nie będę miał czasu to po prostu klucze Wam udostępnię.

   Usuń