poniedziałek, 15 września 2014

Bolt Action po raz trzeci...... SPRZEDANY!!!

Heyka
Dzisiaj rozkminię na szybko przykładowe koszty zabawy w Bolt Action. Ok pomijam na razie w sumie najdroższą moim zdaniem cześć zabawy - stół i tereny (farby też nie są tanie ale to też inny artykuł). Stół już mamy - dostępny z innych gier. Terenami zajmę się przy innej okazji. Pozostają koszty samej rozgrywki. Będę posługiwał się cenami z naszego lokalnego sklepu hobbystycznego (raz, że trzeba wspierać lokalny biznes a dwa, że sklep jest pewny a mnie nie chce się wyszukiwać "okazji" o 2 zł taniej) Więc przejdźmy do konkretów.
Na początek:
Podręcznik                             118,90 zł (checked)
Zestaw kości (order dice)        39,90 zł (x2 w różnych kolorach)
Zestaw kosci (D6)                   18,90 zł (dobra tego mamy dużo - nie trzeba kupować ale są potrzebne)
Pining markers                        47,90 zł (w sumie można zastąpić czymkolwiek ale...)
Razem mamy już                  265,50 zł a nie mamy jeszcze figurek!!!
W sumie wszystkie powyższe wydatki PLUS MODELE można zamknąć w kwocie 332,90 zł za zestaw startowy... Ale oczywiście MY WIEMY LEPIEJ :-)


 
Minusem tego rozwiązania jest to, że modele dostajesz z góry ustalone i nie każdemu będą odpowiadały... bo w sumie Werter chce grać Wermachtem a ja US Army... Dobra... Dodatkowym minusem jest to, że Order Dice są tylko cztery na stronę (w powyższych wyliczeniach mamy w sumie 24 kości - myślimy rozwojowo!) nie widzę tu kości D6 ani fajowych Pin Markerów. Za to dostajesz ruinki, które w innym zestawie kosztują 75,90 zł i w sumie fajnie wyglądają. Po przemyśleniu - jeżeli chcesz spróbować Bolt Action i pasuje Ci układ Niemcy vs US to na start zdecydowanie polecam starter :-)

Ok jak napisał mój kolega Werter " Za fanaberię trzeba płacić :)". Chcemy żeby było fajnie! Obaj pracujemy! Stać nas! (nie muszę pić 12 letniej Whiskey co wieczór - wystarczy w weekend) 
Na nasz start Werter i ja postanowiliśmy pobawić się w lądowanie w Normandii w czerwcu 1944r. Zgodnie z faktami historycznymi, właściwe lądowanie poprzedzał zrzut spadochroniarzy na tyły broniących plaż jednostek. Więc zacznijmy od tego! Jest noc z piątego na szóstego czerwca, po niebie przewalają się ciemne chmury. Nagle w oddali słychać narastający ryk silników... Zresztą co ja będę pisał obejrzyjcie sobie co mam na myśli:Technicznie rzecz biorąc na filmiku to chyba nawet Luftwaffe było nie Wermacht ale whatever...
Siły Wermachtu:
Oberleutnant z adiutantem (regular)
Wermacht infantry squad 1 NCO with MP40, 1 men with MP40, 2 men with MG42, 6 men with Rifles (regular)
Wermacht infantry squad 1 NCO with MP40, 1 men with MP40, 2 men with MG42, 6 men with Rifles (regular)
Machine gun Team (regular) 
Razem  427 ptsów.

Taki zestawik to razem 143,80 zł - zestaw German Infantry (25) plus German Army MG42 HMG Team. Razem daje nam solidną podstawę armii niemieckiej, do rozwinięcia w przyszłości.Po stronie Amerykańskiej:
1st Lieutenant z Obstawą (veterans)
Paratrooper squad 1NCO with Tompson, 10 mens with Rifles (veterans)
Paratrooper squad 1NCO with Tompson, 2 mens with Tomphsons, 8 mens with Rifles (veterans)
Razem 427 ptsów :-)

Koszt takiego zestawu to  212,80 zł. Ale w tych pieniądzach mamy metalowe modele i dodatkowo Forward Observer, Bazooka Team i Moździerz do wykorzystania w przyszłych grach.


Tak. Myślę, że tak mogłoby to wyglądać na początek. Wydaje mi się, że w tym układzie Amerykanom będzie naprawdę trudno coś zrobić, ze względu na dużą przewagę ognia po stronie Niemieckiej. Ale pożyjemy zobaczymy czy przewaga w wyszkoleniu i mobilności pozwoli zniwelować tą różnicę. Jeżeli Werter zaakceptuje pomysł to ruszamy z projektem i jakiekolwiek postępy będę prezentował w kolejnych postach. Na razie tyle.
Pozdrawiam wszystkich


 

10 komentarzy:

 1. Ładnie to zachwalasz ale ja odpadam.

  juby

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dziwię ci się Piotrze. Przy rosjanach można popaść w bankructwo :). Zdaje sobie również sprawę że odłożyć w kąt modele warte 1000+ jest ciężko na rzecz czegoś zupełnie nowego i nie mam na myśli skirmisha ala Warzone. Najpierw chcę to ruszyć z Dawidem i zobaczyć co będzie dalej :) Nie oczekuje równierz że ktokolwiek prócz mnie i niego się tym systemem z naszego grona zainteresuje :-). Nie bierz tego do siebie bo w żadnym miejscu nie chciałem ci zrobić nie grzeczności.

  Nie pokazuje mi wtyczki ale jeśli to kompania braci, to byli niemieccy fallschirmjager. Ja jednak wole piechotę i transport :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze tak na gorąco. Na start nie lepiej ci kupić taki zestaw jak ja plastikowych 25 Dawid?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze primo napisałeś że na początek chcesz plastiki (25) wiec przygotowałem rozpiskę pod ten zestaw a nie pod transport.
   Po drugie primo. Nie ma plastikowych spadochroniarzy do US.
   Po trzecie Primo Ultimo! Jak chciałeś 20 troopsów z wermachtu a mi oferujesz zestaw plastików do US to dlaczego nie kupiliśmy startera?!? :-)

   Usuń
 4. PzKpfw 250 ftw!
  Kupujemy osobno byś sobie mógł spokojnie kupić tych spadochroniarzy i mieć podręcznik na starcie. Dlatego że jak bo bitwie i ciebie i mnie najdzie na kolejną rzecz , bądź rzeczy, to nie trzeba kupować kostek. I dlatego że tak jak powiedziałem wcześniej, małymi kroczkami i spokojnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. mówiłem Ci zostań przy FoW a nie dawaj się wkręcać w bolt'a po co kolejna gra w tej samej skali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hipol, jeśli dla Ciebie 15mm i 28mm to to samo...

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. hmm... masz racje Kusy nie gra w nic w 28mm

   Usuń
  4. prawda jest taka, że jak Kusy coś kupuję to jakoś tak się dzieje, że ja potem też taki system mam w kolekcji wiec moje działania są czysto egoistyczne, żeby uniknąć kolejnego systemu bo faktem jest, że Dawid jest najbardziej wiarygodnym graczem jakiego spotkałem(jak mówi, że będzie grał to tak będzie)

   Usuń