poniedziałek, 27 października 2014

X-Wing

Heyka!


Ostatnio sporo czasu spędziłem w poszukiwaniu mojego ulubionego statku ze świata Gwiezdnych Wojen, a mianowicie Milenium Flakona :-) po sklepach w internecie! Niestety po przeleceniu Kessel Run-u po sklepach poniżej 12 parseków nie udało mi się znaleźć ani jednej dostępnej sztuki! A znalazłem już oferty po 160zł wykupione do zera!


Ku mojemu przerażeniu zauważyłem, że problem dotyczy nie tylko Falkona. Wszystkie starsze (tzw II fala) statki powoli odchodzą do krainy wiecznych łowów. I perełki takie jak A-Wing czy TIE Interceptor, właściwie są już niedostępne! :-( O zgrozo zestawy startowe też się kończą! Można gdzieniegdzie kupić jeszcze pojedyncze egzemplarze ale to właściwie resztki!  Czy znaczy to że weszliśmy w właściwie martwą grę? I będziemy mieli problem z zakupami nowych modeli? Sprawę myśliwców ratują jeszcze dodatki "Aces of..." gdzie można dostać dwa Interceptory lub parę A-wing B-wing. Ale sprawy pozostałych statków w tym mojego ulubieńca to nie rozwiązuje.

Otóż na szczęście nie jest tak tragicznie i gdzieś w galaktyce tli się jeszcze ziarenko rebelii. :-) Polski dystrybutor X-winga zapowiedział dodruk wszystkich braków!
 http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plany-wydawnicze-dodruki/
I już w Listopadzie będzie można cieszyć się nowym wydaniem podstawki a w grudniu ma wyjść ponownie II fala modeli!
I na tym nie koniec dobrych wiadomości bo na tej samej stronie znalazłem informacje o dacie wydania polskiej fali V oraz dodatkach, które planowane są na 2015r.
http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plany-wydawnicze-nowosci/
Tak, że przyszłość X-winga wygląda całkiem pomyślnie! I tym pozytywnym akcentem kończymy dzisiejsze wypociny. :-)

Pozdrawiam!


5 komentarzy:

 1. No na poczatku Twojego tekstu az troszke sie spocilem normalnie

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja już swojego slava mam :-)
  A tak w ogóle to byłem na pierwszym reko szukając sklepu i poległem ale w wekend poszukam go raz jeszcze bo już znam lepiej tamtą okolice, a jeszcze wiem że o jednym stoisku z grami FFG i część mają po angielsku ale to też dopiero sobota i może znajdzie się jakiś falcon albo lepiej dwa bo Jeremi też chce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat w Pekinie bo FFG produkuje w chinach.

  OdpowiedzUsuń